150 igauņu tautas tērpi vienotā izstāde Igaunijas nacionālajā muzejā Tartu

Izstāde - "Tautastērps ir norma. Katrā gadalaikā."

2017. gada 22. jūnijā Igaunijas Nacionālajā muzejā Tartu tika atklāta Igaunijas vēsturē lielākā tautas tērpu izstāde – kopā izstādē eksponēti 150 tērpi no muzeju fondiem.

Kāda ir tautas tērpu nozīme? Vai tautas tērpi ir tikai nācijas pagātnes klusie liecinieki? Vai arī katras tautas valodas un kultūras dzīves daļa?

Pirms gadsimta Igaunijas Nacionālajam muzejam izdevās apvienot krājuma priekšmetus vienotā stilu, tradīciju un zemnieku apģērba modeli, bet tikai tagad ir iespēja izrādīt šo bagātību kopumā jaunajā muzeja ēkā izstādē, kas sniedz jaunu iedvesmu gan autentiskuma meklētājiem, gan tiem, kas izmanto seno mantojumu, lai radītu kaut ko jaunu.

150 tautastērpu komplekti no visas Igaunijas atspoguļo apģērbu ģeogrāfisko un sezonālo daudzveidību. Izstāde sezonāli sadalīta četrās tematiskajās telpās, kur tiek rādīts un runāts par tautas tērpiem vasarā un ziemā, pavasarī un rudenī. Papildus izstādei tiek piedāvāta informācija par tautas tērpiem un to, kā tos tradicionāli valkā  - grāmatās, katalogos, mācību materiālos un darbnīcās.

Vairāk par izstādi http://www.erm.ee/en/news/regarded-norm-perennially-worn