DIENRĀDIS 2021 veltīts vīriešu tautastērpam

Latvijas Nacionālais kultūras centrs ir laidis klajā 2021. gada Dienrādi jeb sienas kalendāru, kurā šoreiz piedāvā skatīt etnogrāfisko vīriešu tautastērpu mūsdienu kontekstā. 

Dienrāža lappusēs tautastērpos ģērbušies vīrieši apdzīvo atjaunoto Mežaparka Lielo estrādi, kas Nila Viļņa fotogrāfijās pārtop teju sirreālā vidē, un tautastērpu valkātāji – mūsdienīgos latviešu tautas brīnumu pasaku varoņos. Dienrādim tekstus rakstījusi un pasakas piemeklējusi apģērba vēstures pētniece Ieva Pīgozne.

Šis ir jau sestais projekta “Katram savu tautastērpu” ietvarā veidotais Dienrādis, ko Latvijas Nacionālais kultūras centrs (LNKC) izdod ar mērķi popularizēt latviešu tautastērpa nēsāšanas tradīciju un stāstīt par tautastērpa komplektāciju. 2021. gadā Dienrādis aicina vīriešus uzvilkt tautastērpu dažādās godu reizēs, lai tautastērpa valkāšana kļūst par katra vīrieša lepnumu.

Par iegādi

Dienrādis pieejams tirdzniecībā grāmatnīcās "Jānis Roze", "Valters un Rapa", "Latvijas Grāmata", "Globuss", kā arī Tautas tērpu centrā "Senā klēts" (Vecrīga, Rātslaukums 1) un Latvijas Nacionālā mākslas muzeja suvenīru veikalos (Jaņa Rozentāla laukumā 1 un Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejā, Skārņu ielā 10, Rīgā). 

!! Ārkārtējās situācijas laikā Latvijas Nacionālā centra birojā izdevumu, tai skaitā Dienrāža, tirdzniecība nenotiek.

LNKC pateicas Tautas tērpu centram “Senā klēts” par tērpiem, SIA “Rīgas meži” par fotosesijas vietu, Tautas deju ansamblim “Teiksma”, Nilam Vilnim un viņa asistentam Kārlim Leilandam, Ievai Pīgoznei, modeļiem: Reinim Rešetinam, Naurim Miķelim Gobam, Paulam Rubenam, Dāvim Ērglim un Matīsam Zīlānam.

Video: SIA Cineport - Mārtiņš Jansons. Mūzika: apvienība "ZeMe".