Izstāde “Mana tautastērpa ceļš” Valmieras muzejā

2017.gada 10.novembrī Valmieras muzeja Izstāžu namā plkst. 17.00 tiks atklāta izstāde “Mana tautastērpa ceļš”.

Kā stāsta izstādes rīkotaji, doma par izstādi radās atbalstot kustību “Katram savu tautastērpu” ceļā uz Latvijas simtgadi, stāstot par tautas tērpu kā pašapziņas simbolu, rosinot cilvēkus sajust saiti ar mūsu tautas kultūras mantojumu.

"Izstādē būs skatāmi dažādu cilvēku tautastērpi - arheoloģiskie, etnogrāfiskie, to rekonstrukcijas, atdarinājumi, interpretācijas. Tie ir tautastērpi, kas nestāv muzeja krājumos, vai neapput lādēs mājā. Šos tērpus cilvēki velk un godam valkā. Apmeklētājiem būs iespēja redzēt Vairas Vīķes Freibergas Latvijas Valsts prezidente (1999-2007), Imanta Freiberga, kultūras ministres Daces Melbārdes, valmieriešu Rīgā Dagnijas Pārupes, Jāņa Ērgļa, viesturietes Baibas Sipenieces Gavares, dziedātāju Ances Krauzes, Renāra Kaupera, horeogrāfa Agra Daņiļēviča, diriģenta Inta Teterovska, divu fantastisku šovasar apprecējušos pāru kāzu tērpus un vēl un vēl un vēl… Ikkatrs no viņiem ar mīlestību pret savu zemi un tautu, ar īpašu piederības sajūtu Latvijai - pasūtījuši, pirkuši, paši darinājuši un valkā savu tērpu, un uzticējuši tos parādīt Jums, izstādes apmeklētājiem. Vēlamies uzsvērt katra tērpa īpašo unikalitāti caur valkātāja personību, papildinot ar iedvesmojošiem stāstiem par katra tērpa tapšanu, valkāšanu vai kādu citu notikumu saistītu ar tautastērpu, " stāsta Guna Medne - izstādes idejas autore, veidotāja, kuratore, Valmieras muzeja Izstāžu un pasākumu nodaļas vadītāja.

Vēl vienu izstādes daļu veidos mākslinieks Valdis Celms “Latviskais pasaules skats. Patība. Raksts. Zīmes”, tāpat piedaloties arī ar savu un dzīvesbiedres Guntas tērpiem.

Izstāde būs apskatāma līdz 2018. gada 6. janvārim.

Vairāk par izstadi http://muzejs.valmiera.lv/index.php/aktualitates/