LNKC 2020.gada kalendārs veltīts bērnu tautastērpiem

Latvijas Nacionālā kultūras centra (LNKC) ikgadējais sienas kalendārs jeb Dienrādis 2020. gadam veltīts bērnu tautas tērpiem un to valkāšanas tradīcijām, iezīmējot nākamā gada XII Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkus.

“Veidojot kalendāru, mēs vēlējāmies bērnu un jauniešu tautastērpus atklāt personiskākā kontekstā. Bērni, kuri raugās uz mums no fotogrāfes Aigas Rēdmanes noskaņu gleznām, sapņo, aizvedot skatītāju bērnības sapņu pasaulē ārpus laika un telpas. Latvijas Etnogrāfiskā brīvdabas muzeja ainava rada spēcīgu un intuitīvi pazīstamu fonu dažādu Latvijas novadu tautas tērpiem, savukārt to valkātāji piešķir tiem dziļi personisku dimensiju,” par projekta ieceri stāsta LNKC mārketinga vadītāja Astra Spalvēna.

Līdzās fotoattēliem ar bērniem un pusaudžiem dažādu Latvijas novadu tautas tērpos kalendārā iekļauti arī skaidrojumi par meiteņu un zēnu tērpu raksturīgākajiem elementiem, to valkāšanu un kombinēšanu. Apraksti tapuši sadarbībā ar Latvijas Universitātes Latvijas vēstures institūta Etnoloģijas nodaļas pētniecēm dr. hist. Aneti Karlsoni un dr. hist. Aiju Jansoni.

LNKC komanda pateicas mūsu stāsta varoņiem un tautastērpu modeļiem, viņu vecākiem un skolotājiem, Tautas tērpu centram “Senā klēts”, Līvānu folkloras kopai “Ceiruleits”, Kultūras un tautas mākslas centra "Ritums" folkloras kopai "Zvīgzna”, Liepājas Bērnu un jaunatnes centra folkloras kopai “Ķocis”, biedrībai "Etniskās kultūras centrs „Suiti”” un Ivetai Seimanovai personīgi, kā arī Latvijas Etnogrāfiskajam brīvdabas muzejam par viesmīlību.

Dienrādis pieejams “Jānis Roze”, “Valters un Rapa” un “Latvijas Grāmata” grāmatnīcās, kā arī nopērkams veikalos RIIJA un Senā Klēts.