VIDEO: seminārs “Latviešu tautastērpa komplektēšanas un valkāšanas tradīcijas”

2023. gada 19.janvārī plkst. 15.00 LNKC YouTube kanālā un Facebook lapā būs redzams informatīvi izglītojošs seminārs “Latviešu tautastērpa komplektēšanas un valkāšanas tradīcijas”.

Gatavojoties XXVII Vispārējiem latviešu Dziesmu svētkiem un XVII Deju svētkiem, kas notiks 2023. gada vasarā, aktuāls kļūst jautājums, kā izvēlēties, komplektēt un valkāt latviešu tautastērpu. Lai atkārtotu jau, iespējams, zināmo informāciju un uzzinātu arī ko jaunu, Latvijas Nacionālais kultūras centrs aicina uz informatīvi izglītojošu semināru “Latviešu tautastērpa komplektēšanas un valkāšanas tradīcijas” 2023. gada 19.janvārī plkst. 15.00 (pēc Latvijas laika) LNKC YouTube kanālā un facebook lapā.

Seminārā ar savām zināšanām dalīsies vairāku pētījumu par latviešu tautastērpu valkāšanu un komplektēšanu autore, etnogrāfe Aija Jansone, kura stāstīs par latviešu tautas tērpa veidošanos un attīstību 19. gadsimtā. Savukārt tautastērpa pētniece Ieva Pīgozne dalīsies ar pieredzi tērpa komplektēšanā atbilstoši tā valkāšanai dejojot vai piemērojot sadzīves situācijai. Seminārā būs iespēja uzzināt arī par latviešu tautastērpu konkursa, kura fināls notiks Dziesmu svētku laikā, noteikumiem.

Interesentus aicinām aizpildīt pieteikuma anketu dalībai seminārā, laikus norādot sev interesējošos jautājumus.