Semināru cikls „Latviešu tautas tērpu darināšanas pamati” - latviešu tautas tērpa virsdrēbes

2017. gada 7. un 8.martā Latvijas Nacionālais kultūras centrs aicina uz semināru cikla „Latviešu tautas tērpu darināšanas pamati” pēdējām nodarbībām – “Jakas, vestes, garie svārki – latviešu tautas tērpa virsdrēbes”.

 

Pieteikuma anketa nodarbībām š.g. 7. un 8.martā

Nodarbību plāns

Lai pieteiktos nodarbībām, pieteikuma anketa līdz 3.martam jānosūta Latvijas Nacionālā kultūras centra tautas lietišķās mākslas ekspertei Lindai Rubenai -

Semināru cikla „Latviešu tautas tērpu darināšanas pamati” mērķis ir aicināt interesentus apgūt pamata zināšanas par latviešu tautas tērpa sastāvdaļu darināšanu, rotāšanu, tautas tērpa komplektēšanu un koptēla veidošanu.

Ceļā uz Latvijas simtgadi 2018. gadā Latvijas Nacionālais kultūras centrs turpina projektu„Katram savu tautastērpu”. Projekta mērķis ir stāstīt par latviešu tautas tērpa izcelšanos, komplektēšanas un valkāšanas tradīcijām. Tautas tērps ir nozīmīga un nacionāli savdabīga latviešu kultūras mantojuma sastāvdaļa. Tas ir veidojies un pastāvējis noteiktos ģeogrāfiskos un ekonomiskos apstākļos un nepārtraukti attīstījies dažādu tradīciju ietvaros. Tautas tērps ir plašs informācijas nesējs ne tikai par latviešu kultūru, vēsturi, etniskajām īpatnībām, bet arī ataino arī valkātāja sociālās, ģimenes, vecuma, turīguma, kā arī kultūras sakaru mijiedarbības ar kaimiņu tautām, īpatnības.