Tapis video materiāls par saktām

Projekta "Katram savu tautastērpu" ietvaros tapušo video materiālu par saktu veidiem Latvijā.

Saktas ir neatņemama latviešu tautastērpa sastāvdaļa - tās apģērba saspraušanai un rotāšanai lietoja gan sievietes, gan vīrieši, gan bērni. Tām ir dažāda forma, saktas darina no dažādiem materiāliem, un izmanto ne tikai tērpa rotāšanai, bet galvenokārt saktas praktisko funkciju dēļ – tā noturīgi satur kopā apģērba divas daļas.

Latvijā sastopama liela saktu daudzveidība. Senākās saktas Latvijas teritorijā ievestas no citiem reģioniem, savukārt, vietējo saktu darināšana aizsākusies pirmajos mūsu ēras gadsimtos. To formas un veidi ir atšķirīgas dažādos Latvijas novados.

Video materiāla tapšanā izmantoti Tautas tērpu centra "Senā klēts" tērpi, saktas, kā arī pašu modeļu darināti un komplektēti tērpi.

Pateicamies par sadarbību Ivetai Seimanovai, Enijai Seimanovai, Jacintai Seimanovai, Jantai Jasjukēvičai, Didzim Romanovskim, Gundaram Zadovskim, Martai Verai Krastiņai, Ivetai Žvaginai, Aijai Mālkalnai un Indrai Krastiņai.

Video materiāla muzikālais fons no www.dancukratuve.lv

Tīmekļvietnē tiek izmantotas sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo tīmekļvietni, Jūs piekrītiet sīkdatņu izmantošanai. Vairāk par sīkdatnēm un privātuma politiku lasiet šeit.