Voldemāra Cīruļa piemiņas balvas latviešu tautas tērpu konkursa izstādes atklāšana

2017.gada 26.jūlijā plkst. 18.00 Vecpiebalgas kultūras namā notiks Vecpiebalgas novada svētku “Vecpiebalga atver durvis” atklāšana, tautas tērpu izstādes atklāšana un Voldemāra Cīruļa piemiņas balvas latviešu tautas tērpu konkursa rezultātu paziņošana.

Konkursam kopā iesniegti 28 tautas tērpu komplekti, kas pārstāv Kurzemes, Vidzemes un Zemgales etnogrāfiskos novadus. Tautas tērpu darinātāji ir gan individuāli autori, gan tautas tērpu darinātāji – uzņēmumi.

Gatavojoties Dziesmu un deju svētkiem 2018. gadā un Latvijas valsts simtgadei, Vecpiebalgas novada dome sadarbībā ar Latvijas Nacionālo kultūras centru Voldemāra Cīruļa piemiņas balvas latviešu tautas tērpu konkursu rīko, lai veicinātu tradīcijām atbilstošu tautas tērpu darināšanu un valkāšanu, rosinātu interesi par sava novada tautas tērpu, tā komplektēšanas iespējām atbilstoši vēsturiskajai patiesībai.

Pirms atklāšanas, plkst. 15.00 Vecpiebalgas kultūras namā ikkatram interesentam iespēja piedalīties seminārā par latviešu tautas tērpu valkāšanu un komplektēšanu, kurā ar priekšlasījumiem uzstāsies etnogrāfe Aija Jansone (Apģērba vēsture Latvijā) un Kurzemes tautas tērpu centra vadītāja Lia Mona Ģibiete (Kurzemes tautas tērps).

Visi laipni aicināti! Ieeja pasākumos bez maksas.

Voldemāra Cīruļa piemiņas balvas latviešu tautas tērpu konkursa dalībnieku tērpu izstāde būs apskatāma Vecpiebalgas kultūras namā Gaismas ielā 1 līdz 2017.gada 9.septembrim. Izstādes darba laiks: trešdiena, ceturtdiena, piektdiena, sestdiena, svētdiena no 10.00 līdz 17.00.

Izstādes norisi atbalsta Valsts kultūrkapitāla fonds.

 

Tīmekļvietnē tiek izmantotas sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo tīmekļvietni, Jūs piekrītiet sīkdatņu izmantošanai. Vairāk par sīkdatnēm un privātuma politiku lasiet šeit.